O nas

Już ponad pół wieku z niegasnącą pasją pielęgnujemy pianina i fortepiany. Jesteśmy firmą już dwupokoleniową, gdzie nabyta wiedza, własne eksperymenty, długoletnie doświadczenie tworzy udany mariaż z nowoczesnością, postępem, technologią i know-how. Do naszej pracy podchodzimy z pokorą, wciąż się ucząc, podglądając najlepszych i porównując. Pozwoliło to nam stworzyć swojego rodzaju solidny pomost łączący tradycję i wartości XIX i XX wieku z technologiami XXI stulecia. Do każdego instrumentu podchodzimy z szacunkiem dla historii i jej ówczesnych mistrzów i z pietyzmem. Naszą główną specjalnością jest przywracanie świetności i pierwotnych walorów dźwiękowych instrumentom zabytkowym- liczącym często 100 lat i więcej. Dysponujemy profesjonalną pracownią o powierzchni 120 m. kw. położonej w centrum Poznania, jak również sklepem z gotowymi, wyremontowanymi instrumentami. W zakresie zabytkowych instrumentów klawiszowych w dyscyplinie „Konserwacja Dzieł Sztuki” Ministerstwo Kultury i Sztuki nadało założycielowi firmy- Józefowi Czerniakowi- tytuł ARTYSTY PLASTYKA (zaświadczenie nr 42/kons./88).

Towarzysząca nam pasja, doświadczenie i indywidualne podejście do każdego instrumentu pozwoliły nam zbliżyć się do perfekcji w procesie ich renowacji tak, by odzyskały swój pierwotny blask, dźwięk i świetność.
Jesteśmy otwarci na realizację indywidualnych, niestandardowych projektów dotyczących np. renowacji obudowy, by podkreślić wyjątkowość samego pianina czy fortepianu, miejsca/wnętrza, w którym się znajduje oraz gust i prestiż samego właściciela.

Zapraszamy

ADRES
ul. Łady 7
PL 60-602 Poznań

tel. +48 601 88 22 60
+48 61 841 11 99
info@piano-czerniak.pl